This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

Ozmopolitan15

O ile w przypadku tworzenia Glindy oraz Elfaby Robert Tonner inspirował się konkretnymi bohaterkami filmowymi, o tyle zupełnie inne są losy powstania kolejnej postaci z Krainy Oz. Mieszkanki Szmaragdowego Miasta w założeniu były bowiem postaciami całkowicie drugoplanowymi, a ich rola w filmie ograniczała się do statystowania i asystowania głównym bohaterom. Pomimo jednak tej ograniczonej roli w scenariuszu postaci te zostały wyposażone w niezwykle barwne, fantazyjne i teatralnie obfite kostiumy. Robert Tonner planując powstanie kolekcji inspirowanej filmem słusznie postanowił włączyć w jej obręb także te kreacje, jednak – ponieważ te anonimowe postaci w filmie zostały zagrane po prostu przez statystki  – w celu zaprezentowania ozmopolitańskich kostiumów filmowych stworzył jeden  uniwersalny mold: Ozmopolitan. Dzięki temu w ciągu kilku lat w kolekcji Wizard of Oz pojawiły się takie kreacje, jak: Perfume Lady, Emerald City Elegance, Lady Ozmopolitan, Emerald Eminence, Emerald City Merry czy Lady Emerald.

Ozmopolitan2

Ozmopolitan4

Ozmopolitan5

Ozmopolitan10

W drugim roku obecności na rynku kolekcji “Wizard of Oz” ozmopolitański mold zadebiutował jako Basic Ozmoplitan (2006/OE). Nie zwróciłam na tą lalkę kompletnie żadnej uwagi z kilku powodów. Oglądając jej zdjęcie promocyjne nabrałam przekonania, że jest to moldowo zupełnie przeciętna lalka o bardzo dziwnej fryzurze oraz wyjątkowo nieciekawym stroju, którego stylistyka w równym stopniu bliska jest estetyce zarówno rewii jak i cyrku. Jednym słowem – zdecydowanie nie moje klimaty. Ale kiedy lalka już pojawiła się na rynku Marta zwróciła moją uwagę na zdjęcia ownereskie przedstawiające Basic Ozmopolitan i dopiero wtedy zobaczyłam ogrom uroku i piękna, który posiada ta lalka. Oczywiście wtedy natychmiast ją kupiłam.

Gdy tylko przybyła po prostu nie mogłam nasycić się jej widokiem. To jedna z moich ulubionych tonnerek wszechczasów – jej bezpretensjonalna uroda oraz delikatny szyk i elegancja sprawiły, że stała się jedną z najczęściej przebieranych (i fotografowanych) przeze mnie lalek.

Ponieważ oryginalna fryzura Ozmopolitan jest wyjątkowo specyficzna i nietypowa początkowo starałam się ją przebierać w stroje choć odrobinę nawiązujące stylistyką do tego charakteru.

Ozmopolitan12

Ozmopolitan11

Jednak po pewnym czasie poczułam, że mimo wszystko zostałam zmuszona do rozpuszczenia jej włosów po prostu w celu poszerzenia możliwości stylizacyjnych tej wspaniałej lalki. Ponieważ takie działanie z założenia postrzegam jak czyn iście barbarzyński nie przyszło mi to łatwo – robiłam to po raz pierwszy i po prostu czułam się, jakbym dosłownie i nieodwracalnie niszczyła tą lalkę. Oczywiście jej rozpuszczone włosy okazały się mieć różnoraką długość, więc początkowo po prostu zaczesałam je do tyłu tworząc niski kok.

Później czesałam ją jeszcze kilkakrotnie, ostatecznie na dłuższy czas zostawiając jej uniwersalne i zwykłe zaczesanie włosów do tyłu.

Ozmopolitan1

Ozmopolitan16

basic-OZ-3

Ozmopolitan3

Ozmopolitan6

Ozmopolitan7

Ozmopolitan9

Ozmopolitan14

Ozmopolitan13

Comments are closed.