Tyler Wentworth zadebiutowała na Międzynarodowych Targach Zabawek w Nowym Jorku w 1999 roku i chociaż nie była pierwszą lalką o wysokości 16 cali (poprzedziła ją chociażby 15,5 calowa Gene Marshall Mela Odoma z Ashton-Drake Galleries) to natychmiast stała się najpopularniejszą wśród kolekcjonerów tego typu lalką. Z całą pewnością do tego ogromnego sukcesu przyczyniły się dwa istotne fakty: po pierwsze dzięki większej skali projektantom Tonner Doll Company łatwiej było oddać miniaturowe detale poszczególnych elementów garderoby, takie jak buty, torebki czy kieszonki, kołnierzyki oraz mankiety, po drugie uroda i styl zarówno samej Tyler, jak i następnych, później wprowadzonych postaci były na tyle proste, urocze i bezpretensjonalne, że z łatwością ta kolekcja zyskiwała uznanie wśród ogromnej rzeszy kolekcjonerów. Z biegiem czasu Linia Tyler Wentworth została prezentowana w dwóch nowych odsłonach rocznie: na początku roku pojawiała się główna kolekcja, natomiast począwszy od roku 2002 latem prezentowana jest także druga seria: kolekcja „jesień – zima”. Dodatkowym atutem tej linii wciąż pozostaje fakt, iż wraz z biegiem czasu Robert Toner wciąż wprowadza nowe postaci oraz – co jest ważniejsze z punktu widzenia wielu kolekcjonerów – nadal modernizuje artykulację tych lalek.

Mój niewielki zbiór tonnerek spod znaku Tyler pozornie wydaje się ogromnie monotematyczny – zdecydowanie dominują w nim panny o kruczoczarnych włosach. Chociaż wciąż sporadycznie zdarza mi się dołączyć do tej kolekcji lalkę z innymi włosami, to jednak egzemplarze „raven hair” nadal zajmują czołowe miejsca zarówno wśród tych, które już posiadam, jak i na mojej niekończącej się wish list.

W 2009 roku – dekadę po wprowadzeniu na rynek linii Tyler Wentworth Robert Tonner raz jeszcze zaskoczył i zrewolucjonizował rynek lalek kostiumowych przedstawiając kolejną lalkę o wysokości 16 cali – Antoinette. O ile jednak głównym założeniem linii Tyler była prostota i naturalność, o tyle serię kreacji Antoinette cechuje przede wszystkim przepych i teatralna wręcz elegancja. Jednak tym, co przede wszystkim wpłynęło na sukces nowej serii był nowy typ ciałka, w które została wyposażona ta lalka. O ile bowiem poprzednie ciała lalek z kolekcji Tyler bardziej wydawały się być manekinami mającymi wyłącznie prezentować wykonane dla nich kreacje o tyle ciało Antoinette wyróżnia niespotykany wręcz realizm i naturalność. Ta lalka oczywiście jest szczupła, jednak jak na przeciętną młodą kobietę przystało ma – oprócz małego biustu i wąskiej talii – niebywale masywne uda oraz duże dłonie oraz stopy. To wszystko w połączeniu z ogromnie rozbudowaną artykulacją czyni ją jedną z najbardziej naturalnie wyglądających fashion dolls. Podobnie jak w przypadku Tyler Wentworth kolekcja Antoinette (jak i innych linii także produkowanych na tych ciałkach) także trafia do sprzedaży w dwóch seriach rocznie, a ilość egzemplarzy każdego modelu jest ściśle limitowana i nigdy nie przekracza kilkuset sztuk, lub wręcz (jak przypadku linii „Cami & Jon”) produkowanych jest dokładnie tyle lalek, ile zostało wcześniej zamówionych w preorderach przez kolekcjonerów.

Oczywiście w chwili obecnej lalki wyposażone w ten nowatorski typ ciałka są produkowane już nie tylko w serii Antoinette, dlatego tutaj zaprezentuję te wszystkie z nich, które trafiły do mojej kolekcji. Jak łatwo się domyślić jest ich tylko kilka, ale nie ukrywam, że gdybym tylko mogła sobie na to pozwolić to najchętniej ciałka wszystkich moich pozostałych tonnerek wymieniłabym z BW na antoninowe.

Moją zdecydowanie ulubioną linią jest seria Cami & Jon. Uwielbiam kopciuszkowy mold, a jego połączenie z tym młodzieżowym ciałkiem Antoniny wydaje mi się najbardziej udanym projektem Tonnera.

    Linia Tiny Kitty Collier była czymś zupełnie wyjątkowym w świecie Fashion dolls. Już sama nazwa – tiny – sugerowała coś nietypowego: lalki Kitty miały zaledwie 10 cali wysokości, co czyniło je znacznie mniejszymi od Barbie. Co ważnejsze ta zmiana rozmiaru na szczęście nie poszła w parze ze zmniejszeniem jakości – Tiny Kitty zawsze była starannie ubraną młodą damą, która posiada idealnie dopasowane wszystkie części garderoby z butami, torebkami czy kapeluszami na czele. Linia Tiny Kitty – podobnie jak jej większej odpowiedniczki – osiemnastocalowej Kitty Collier – była od początku nastawiona na prezentację stylowych kreacji mody typowej dla lat pięćdziesiątych dwudziestego wieku. Do samego końca trwania kolekcji ta stylistyka była dominująca we wszystkich kolekcjach Kitty. Linia Tiny Kitty Collier była produkowana przez Tonner Doll Company w latach 2003 – 2008. Ponieważ na stronie Tonnera ciężko odszukać starsze produkty osobom pragnącym zapoznać się z kolekcją Kitty polecam znakomitą stronę, będącą kompendium na temat całej linii tych lalek.

    Mój zbiór Tiny Kitty Collier nie jest okazały - liczy zaledwie kilka egzemplarzy. Pomimo tego, że Tonner Doll Company zawiesiło dalszą produkcję tej linii, lalki te wciąż pozostają na tyle wyjątkowe, że postanowiłam przedstawić w tym miejscu moje nieliczne modele.